GTA Polish Mods
Zobacz temat
 Drukuj temat
[WIP|GTA: -|ZMD 1.07b] FSO Polonez - ostatnie słowo
Marf
Cześć. Chciałbym tylko napomknąć, że zbliżają się długie jesienne wieczory, co za tym idzie będzie trochę czasu, żeby coś podłubać.
Jako, że za wielki niewypał uważam Polonezy, za które było zapłacone (nie mówię tu o jakości wykończenia, a o podstawowych błędach proporcji czy niedopatrzeń), stwierdziłem że za friko zrobie porządny model, nadający się w pełni do renderów i do GTA:V (z tego co na stronie głównej przeczytałem, jest to już możliwe?).
Tenże Polonez, którego zrobię, będzie w wersji przedewszystkim: Caro, Atu, Caro+ i Atu+, no i może akwarium... i będzie to ostatnie moje "starcie" z Polonezem w 3D (choć nie obiecuję). Jako, że w carmakingu jestem dinozaurem, model będzie robiony klasycznie w Zmodzie1.07b, chyba że jakoś się przekonam do Zmoda2, ale się zobaczy.

Drobna zapowiedź:

i.imgur.com/estubrw.jpg
i.imgur.com/m9K2TMp.jpg
i.imgur.com/pg9B24E.jpg


Dodałem do nazwy tematu program w jakim zamierzasz wykonać Polonezy. //Conrado967
Edytowane przez Conrado967 dnia 08-11-2015 11:44
 
Jeffrey
Szeroki uśmiech Zdziwko Smutek Złość Trollface
 
Mazur1133
Kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z Zmodelerem 2 też byłem nie przekonany, ale szybko to minęło.
Fajnie, że wróciłeś bo Conrado coś długo czeka na to akwarium;p
Jak ktoś ma porządnie zrobić Polonezy to chyba tylko Ty.
i.imgur.com/B5fr6rk.png
 
Conrado967
Można powiedzieć, że legenda powróciła Szeroki uśmiech.
Do GTA V oczywiście da się już eksportować za pomocą Zmodelera 3.x.
W sumie też zaczynałem od Zmodelera 1.07b, ale jakbym nie przesiadł się na dwójke to raczej nie zrobiłbym BIZONa.
hhahah to się doczekałem, kiedy GTA ostatnim razem włączałem jakieś 2 miechy temu Smutek.
No nic, czekamy na kolejne update'y.
 
http://gtapolishmods.cba.pl
55TIGER39
Mi tam Zmod 2 bardziej podchodził ale jak liznełem Gmaxa a potem ogarnełem 3ds Maxa tak wracam tylko do zmoda jak potrzebuje zobaczyć na szybko tekstury z Gothica bez konwertowania ich :-)

Poldżer zapowiada się ciekawie zwłaszcza z rąk takiego jak to nazwałeś ,,dinozaura" o którym krążyły wręcz legendy i on tym twoim żuku (którego chyba mi jako jedynemu bez twojej wiedzy udało się wydobyć i wjebać po swojemu do San Andreas ;-))
http://i.imgur.co...
http://i.imgur.co...

Aczkolwiek jeśli masz zamiary celować w GTA V to może więcej zrobić 3d niżeli tylko teksturą jak w przypadku reflektorów?
img252.imageshack.us/img252/516/userbar2.jpg
i.imgur.com/WTrqmc2.gif
 
Marf
Najpierw porządna karoseria, potem detale. Tekstury są nałożone w celach poglądowych, żeby było wiadomo co, gdzie i jak, bo wiadomo jakiej jakości są Polonezowskie blueprinty Uśmiech Mam zamiar większość detali wypracować na modelu, a tekstur używać jak najprecyzyjniej do wykończenia.

...a Żuk... łojezu ile ja spam attacków przez niego przeżyłem...
 
55TIGER39
No chyba że tak stawiasz sprawę to ok.



Co do żuków to jako ktoś kto posiadał wszystkie żukiety jakiekolwiek powstały zanim większość z nich poszła w świat wiem coś o tym :-)

Ale po tym jak z przez błąd strony przeklej.pl wypłynął żuk od Ruska a potem Maurycy wypuścił swojego tak wszystko ucichło.
Choć w sumie skoro już rozmawiamy zadam Ci pytanie które nigdy nie dawało mi spokoju.
Z tym żukiem ktoś zrobił film (jakiś twój kolega bodajże) i z tego co pamiętam miałbyć wypuszczony aż pojawił się twój komentarz który brzmiał ,,Dzięki temu typowi (Tutaj nr Gadu był) żuk nie zostanie wydany" wyjawisz nam co wtedy się stało?


Tiger, no gdzie Ty chciałeś iść z Marfem Zdziwko?! //Conrado967
Edytowane przez Conrado967 dnia 11-11-2015 02:55
img252.imageshack.us/img252/516/userbar2.jpg
i.imgur.com/WTrqmc2.gif
 
maurycy815
A po co rozkopywać historię? Znów zaspamicie mu skrzynkę Język
Marf: Fajnie, że dalej modelujesz. PCH zginęło, o nikim dawno nie słyszałem. Dinozaur dinozaurem ale swoją drogą nie wiem jak to się dzieje, w ZMD, a szczególnie 1.07b ciężko jest ułożyć siatkę tak aby nic nie zepsuć i nie wiem jak to się dzieje ale nigdy nawet przy 3dsmaxie nie doszedłem do dobrego efektu.
Działaj działaj, pokaż jak powinno się robić modele Uśmiech
 
maury-gar.cba.pl
Marf
No właśnie, nie ma co historii rozgrzebywać. Z przymrużeniem oka

Wstępny kształt wnęk

i.imgur.com/PgMtbs7.jpg

Połączony z listopad 14 2015 13:44:29:
Troszkę więcej.
Wstępny, właściwie gabarytowy zarys komory Z przymrużeniem oka

i.imgur.com/qFIHkXd.jpg
i.imgur.com/plNSOAX.jpg
i.imgur.com/AUPvE58.jpg
Edytowane przez Marf dnia 14-11-2015 14:44
 
Conrado967
Ale Ci ładnie to leci Uśmiech. Będziesz zagęszczał później siatkę? Np na tylnym nadkolu.

Skoro już jesteśmy przy komorze silnika to z jakim silnikiem zamierzasz go wymodelować?
 
http://gtapolishmods.cba.pl
FSOk
Super robota, porządne Polonezy przydadzą się. Uśmiech Fajnie by było wszystkie wersje silnikowe zobaczyć i np wyposażenie dodatkowe. Trzymam kciuki. Uśmiech
 
Marf
Wszystko będzie zagęszczane. Uśmiech Po zagęszczeniu leci do Zmoda2 na terapię chamferową. A silniki.. Pierwszy w caro będzie Rover, potem ohv, a o dieslu się pomyśli. Nie przewiduję DOHCów fiatowych ze względu na śladową ilość materiałów na jego temat.
 
55TIGER39
Coraz lepiej to wygląda.


Tam coś wspomniałeś o akwarium, a może przejścióweczke też masz w planach?
Bo to moja ulubiona wersja Poldasa.
Ojciec posiada dwie takie w silniku 1,5 zakupione przez dziadka z Policji zaraz po wejściu na służbę Carówek. Szkoda że to nie te w 2.0 SOHC bo ponoć *** miały nieziemską.
img252.imageshack.us/img252/516/userbar2.jpg
i.imgur.com/WTrqmc2.gif
 
FSOk
Przejściowka mając Caro i akwarium to formalność. Poldoford byłby fajna sprawa w grze, ale potrzebne dokładne fotki.
 
Marf
Przejściówka to oczywistość Z przymrużeniem oka

Pomału wchodzę w detal.

i.imgur.com/wlScfKc.jpg
 
55TIGER39
Komora nabiera kształtów.
Swoją drogą widzę że planujesz odpadajace elementy niczym w GTA 3 w których nawet nadkola odpadały

Stary za przejścióweczke to masz z mojej strony dożywotniego plusa.
img252.imageshack.us/img252/516/userbar2.jpg
i.imgur.com/WTrqmc2.gif
 
FSOk
Dokładność na wielki plus. Szeroki uśmiech
 
Conrado967
Miazga Szeroki uśmiech!

Tiger, ale tu nawet nie chodzi o odpadające elementy, a o idealne odwzorowanie auta... Pamiętam Zastavę Piórka, która była w podobny sposób odwzorowana, z niemal każda częścią jaką miało to auto.
Edytowane przez Conrado967 dnia 19-11-2015 22:26
 
http://gtapolishmods.cba.pl
Marf
Jeżeli chodzi o to dlaczego chcę być dokładny, to odpowiedź jest bardzo prosta. Zawsze chciałem zrobić taki model Uśmiech Mało kto pewnie wie, że zabawę w carmaking zacząłem w wieku 11 lat po tym, jak mój brat Czeslej, (którego Polonezy dumnie są do tej pory wałkowane w IV (sic!)) Zrobił świeży model Borewicza, bo drażniło go, że jedyny dostępny wtedy model Wichura niezbyt w ogóle przypominał Poloneza. I chociaż tyle lat minęło, to nadal uważam, że ten model (któremu pamiętam jak sam rysowałem tekstury w Paincie Z przymrużeniem oka )
i.imgur.com/5RcrPjR.jpg
Jest o wiele lepiej odwzorowany względem rzeczywistości, niż którykolwiek z moich modeli.

Dlatego właśnie, przy ostatnim podejściu do Poloneza, a tych prób już kilka(naście) było, chcę żeby nie było się do czego przyczepić pod względem wizualnym.. i technicznym. Dzięki temu jest też szansa, że zainteresują się nim konwerterzy do innych gier.

No, to teraz już wiecie, z jakim psycholem macie do czynienia. Szeroki uśmiech
 
Conrado967
Wow, niezła historia i klimat takich wspominek. Nie przypuszczałem, że Czeslej, osoba na których Poldkach do GTA się niejako wychowałem to Twój brat. Ja żałuje, że tyle czasu zmarnowałem nie modelując wcale, a bawiąc sie w jakieś przerabianie tekstur czy inne instalowanie modów. I z tego swego czasu zrobiłem wersje HQ tekstur do tego Poloneza Uśmiech.

Nie przesadź tylko Z przymrużeniem oka, bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu Język...

Obiło mi się na Facebook, że poszukujesz zdjęć podwozia (mogłeś i tutaj zapytać Z przymrużeniem oka), a że akurat wymieniałem tuleje MG wahacza dolnego no to trzymaj: http://imgur.com/...
 
http://gtapolishmods.cba.pl
Przejdź do forum: