GTA Polish Mods
Zobacz temat
 Drukuj temat
Polska mapa do VC?
djforester1
Jak tam projekt Panowie? Robię swój już od kilku lat, w pojedynkę. Czym wg Was najlepiej robić teren? Budynki najlepiej wycinać z mapy podczas dzielenia mapy przy wgrywaniu jej do gry? i pozniej wklejac je z osobna? Jakie są Wasze najlepsze sposoby żeby jak najmniej było tych modeli ale żeby najwiecej za jednym razem wrzucić?

Połączony z luty 05 2018 00:24:07:
Jeszcze jedno pytanie... Teksturowanie, najlepiej jedna tekstura po drugiej kłaść na modele? Czy jest jakiś dobry sposób żeby łączenia tekstur wyglądały bardziej realistycznie? chodzi o łączenia np trawy z piaskiem, żeby tekstura przenikała przez drugą.
Edytowane przez djforester1 dnia 05-02-2018 01:24

Conrado967
Tak jak Pan Wojski napisał, sesja niestety mnie zajęła w zupełności i nie mogłem się do tego tknąć. Wyszło mi jeszcze jutro zaliczenie... no i dzisiejsza nocka zamiast na modelowaniu zejdzie na nauce. Ale później wracam i to konkretnie do pracy nad mapką.

Ze wrzucaniem do gry jeszcze się nie bawaliśmy, ale na tyle ile znam budowę mapy w GTA to będziemy to robić tak, że najpierw modelujemy wszystko razem, a później tniemy na domki, mniejsze fragmenty terenu na osobne modele i wrzucamy wszystko do gry oddzielnie i układamy na nowo. Aczkolwiek jak wspomniałem... jeszcze do takiego etapu nie dobrnęliśmy.

Co do tekstur, to na budynki używam tekstur które są już obrobione, np jakieś ubytki w tynku czy coś, to jest jedna tekstura z naklejoną dziurą. Od dołu trochę ubrudzona ziemią/trawą, a od góry trochę przyciemniona imitując cień.
W GTA VC (w nowszych pewnie też) to co Ty opisujesz zostało zrealizowane teksturą pośrednią, która ma trochę trawy- trochę piasku. Łączy ona różne rodzaje powierzchni z jednej strony jest zakończona teksturą trawy, a z drugiej piasku, a po środku w miarę realistycznie odwzorowuje takie przejście. Część tekstur od razu ma jedną krawędź przystosowaną do łączenia z innymi nawierzchniami. Np chodnik ma z jednej strony żwirek albo trochę piachu i w zależności od potrzeby używana jest odpowiednia wersja.
Takie też rozwiązania będziemy wcielać w naszym modzie.

http://gtapolishmods.cba.pl
djforester1
Rozumiem. To tak jak myślałem. Szkoda że jeszcze nic pełnego od was nie wyszło, bo widzę po modelach i samochodach robionych z tego co widzę przez Was, że byłoby coś bardzo ciekawego. W razie potrzeby pomocy, mogę przesłać jakieś swoje modele budynków. Może pójdzie szybciej i stworzy się coś porządnego Szeroki uśmiech pozdro.

WojskiRL
No ja sesję kończę w piątek a potem jak wszystko dobrze pójdzie to mam 2,5 tygodnia wolnego od uczelni 8). Postanowiłem modelować od razu miasto bo z wioskami nigdy nie ogarnę terenu, a w mieście jest bardziej uproszczone wszystko - płaskie powierzchnie, beton. Nie wiem jak sobie poradzę z pasami na drodze, muszę ogarnąć jak to było w VC oryginalnie.
djforester1: Podsyłaj wszystko co masz jak leci, wszystko się przyda Język. Zachęcamy do współpracy.

Przejdź do forum: