GTA Polish Mods
GTA V przełożone!
Niestety, ale na GTA V przyjdzie nam poczekać jeszcze 8 miesięcy. Rockstar Games ogłosił dziś, że Grand Theft Auto V wyjdzie 17 września 2013 roku czyli, aż 4 miesiące niż planowana data w Maju. Pojawiły się przeprosiny i obietnica, że czas ten zostanie dobrze spożytkowany. Pozostaje nam więc tylko czekać, a w międzyczasie polować na kolejne wycieki, screeny czy trailery.
Źródło: RockstarGames Newswire
Vice City dla PS3
W Ramach "PS2 Classics collection" gra o najcieplejszym klimacie z serii GTA wkracza na konsole Sony PlayStation 3. Mowa oczywiście o Vice City, które w grudniu ubiegłego roku trafiło na platformy mobilne, a teraz przyszła na nowszą generacje konsoli Sony.Amerykanie już dziś będą się już cieszyć Vice City za 9.99$, a Europa musi poczekać do jutra i ceny będą rzędu: € 9.99 / £ 7.99.

Rockstar Games dodaje, że możemy się spodziewać kolejnych klasycznych tytułów gier na konsole PS3.

Źródło: RockstarGames Newswire
Nowości z GTA V
Od dłuższego czasu w sieci nic nowego nie pojawiało się dotyczącego GTA V. Teraz ten czas został jednak przerwany i wypłynęły 2 artworki:Artworki pochodzą ze sklepu Gamestop.

Wyciekła także pokaźna lista potwierdzeń odpowiednich doniesień jak i garść nowych informacji. Oto lista:

 • scenka przy basenie z trailera nie była pre-generowana i jest to rzeczywisty gameplay;
 • zmiana postaci będzie odbywała się przez mapkę, z której będziemy wybierać odpowiadający bohaterowi piktogram, po czym kamera będzie przeskakiwała do wybranej postaci (Game Informer opisywał inny sposób – rzecz w tym, że będą dwa sposoby – jeden podczas robienia misji, drugi w wolnej grze);

 • film potwierdza, że wersja beta dla wydawnictw jest w 100% rzeczywistym gameplayem;

 • zarówno Michael jak i Trevor napadali na banki, Franklin nie chce być taki jak oni;

 • pojawi się organizacja IAA – inaczej Internal Affairs Agency;

 • ostatnie artworki zdradzają nieco misję, którą widzieli recenzenci – Michael i Trevor lecą w niej helikopterem, a Franklin jedzie motocyklem (najprawdopodobniej napad na bank);

 • muzyka pojawi się jednak podczas misji (kiepski pomysł, ale zobaczymy w praniu);

 • GTA V to, pod względem akcji, przeciwieństwo GTA IV, akcja wręcz eksploduje z monitora;

 • Rockstar przerysował tereny więzienne i policji spoza Los Angeles;

 • dużo screenshotów które widzieliśmy jest z jednej misji;

 • będzie symbol vana z pieniędzmi podczas misji – będziemy mogli wybrać, czy czekamy aż dostawcy wyjdą i kradniemy wóz, czy idziemy na całość i wszystkich zabijamy i zabieramy forsę;
 • recenzent mówi, że na początku gry ujrzał Michael’a ćwiczącego jogę z rodziną (zabawny widok);

 • będziemy mogli odkrywać podwodny świat – koleś mówi, że z widoku pierwszej osoby (moim zdaniem kiepski pomysł – to nie encyklopedia zwierząt).Pamiętajmy, że R* także ma nam coś specjalnego pokazać jeszcze w styczniu. Temperatura o GTA V nie opada!


Źródła: swiatgta.pl, www.gamekings.tv, Gamestop
Romet Wigry 3
Kultowy polski Składak został ukończony i trafił do downloadu! Cały progres tworzenia można sobie podejrzeć w tym temacie. Tam też proszę o konstruktywną krytykę mojego pierwszego konkretnego modelu. Wigry trafił do San Andreas z wiadomych przyczyn. Rozważam jednak przekonwertowanie go do innych części serii.

Tradycyjnie już zapraszam do pobierania i życzę miłej rozgrywki z Wigrami :).
Artworki GTA V i zapowiedź okładki
Rockstar w ramach nowo rocznego prezentu wydał kilka "nowych" artworków w wysokiej rozdzielczości.

Pierwszy artwork nazywany jest "The Trunk", kolejny od lewej to "Franklin and Chop", "Stop and Frisk" oraz "Vinewood"

Jednak prawdziwą nowiną jest to, że Rockstar planuje jeszcze w tym miesiącu wydać grafikę przedstawiającą okładkę gry, a także jeszcze więcej nowych screenów.


Na dokładkę Rockstar Games zaktualizował galerie artworków skąd można pobierać wszystkie grafiki w wielu rozdzielczościach, które dotąd zostały wydane do sieci.


Źródło: RockstarGames Newswire
GTA Big Day pre-Beta wydana!
Potrzeba było 4 lat, aby modyfikacja GTA Big Day mogła zostać zaprezentowana publicznie w wersji 0.1b. Ekipa Big Day ma zamiar zmienić zwykłe Vice City w praktycznie nową grę zawierającą nowe pojazdy, mapę, fabułę, a także dodatkowe możliwości głównego bohatera. Mamy więc do czynienia z jedną z największych modyfikacji do GTA Vice City.Głównymi twórcami są Deejay Zbocur oraz Diwon. Dzięki tej próbnej wersji prace nad modem być może przyśpieszą.


GTA Big Day 0.1b znajduje się już w naszym Downloadzie.

źródło: gtabigday.comxa.com
Jawa Typ 20 wydana!
Po 15 miesiącach oczekiwania najdokładniejszy model motoroweru jaki kiedykolwiek dotąd powstał zostaw wydany. Modelem mającym około 70 tysięcy trójkątów możemy już od dziś cieszyć się w naszym GTA IV i Vice City.

Jawa Typ 20 GTA IV:


Jawa Typ 20 GTA Vice City:


Obie wersje motoroweru są dostępne w naszym downloadzie.
Świąteczne screeny z GTA V
Z okazji świąt R* wydał kolejną serie obrazów z gry Grand Theft Auto V. Najwyższa pora, bo od czasu II traileru z 14 listopada nic od Rockstar nie widzieliśmy (pomijając 3 screeny, które wyszły od razu po trailerze).Screeny przedstawiają konkretne możliwości jak nurkowanie, latanie czy wożenie psa w samochodzie.


Źródło: RockstarGames Newswire
FSC STAR 200 do IV oraz San Andreas
Pierwsza polska ciężarówka wkroczyła tryumfalnie do Liberty City gdzie rozgrywa się GTA IV. Już teraz możemy pobierać i cieszyć się wytworem Starachowickiej fabryki samochodów ciężarowych.Przy okazji ten sam STAR został przekonwertowany ponownie do GTA San Andreas. Tym razem jednak zyskał kilka szczegółów. W przeciwieństwie do wersji z IV pojawiła się także przyczepa.
Obie ciężarówki do znalezienia w "Download" oraz zapraszam do komentowania w tym temacie.
URSUS C-330 do San Andreas
Wczoraj do naszego D-L'u trafił wspaniały polski ciągnik rolniczy marki URSUS. Ciapek, bo tak zwyczajowo nazywany jest C-330 wyszedł spod rąk Bajosa i Deejeja Zbocura aka Tomczi1811, a przy konwersji pomógł im Spider-man.
Traktorek prezentuje się nie tuzinkowo, bo mała jest ilość modów, które dodają do GTA coś z polskiej wsi.
Pozostaje mi tylko zaprosić was do pobierania.