GTA Polish Mods
GTA V - nowy zrzut gry, San Andreas w PSN
Pojawił się nowy screen V z węgierskiego magazynu PC Guru. Jest to skan dość słabej jakości jednak widać na nim dość dobrze postać Trevora wspinającego się na literkę V z napisu Vinewood.
Wczorajsza obietnica Rockstaru się spełniła i już możemy zakupić w PSN GTA San Andreas. Jest to trochę dziwne, bo "starsze" części GTA wychodziły na inne platformy po dziesięciu latach od ich dnia premiery, a R* najwidoczniej samo nie mogło się doczekać tej gry na dotychczas najnowszych konsolach.Aby można było lepiej się wczuć w klimaty i fabułę San Andreas R* pokazało oryginalny film, który był dostarczany w bogatszej wersji GTA San Andreas. The Introduction (bo właśnie tak nazywa się ten filmik) przedstawia losy głównych bohaterów gry na kilka dni przed rozpoczęciem grywalnej fabuły. Do nawiązań z Vice City możemy zaliczyć postacie Ken'a Rossemberg'a i Kent'a Paul'a, których powody przybycia do San Andreas zostały przedstawione także w tym wideo.


Źródła: RockstarGames Newswire, Świat Grand Theft Auto
GTA San Andreas trafi do PSN
Jak czytamy na RockstarNewswire możemy się spodziewać GTA San Andreas w PSN już jutro (tj. 11 wrzesień).Dodam, że San Andreas jest już odstępne od dłuższego czasu także na konsole Xbox 360.

Źródło: RockstarGames Newswire
Vice City Rocznicowa wersja dostępna dla urządzeń iOS


Grand Theft Auto: Vice City z okazji swojego X-lecia jest już dostępne dla wybranych urządzeń iOS. Gra, która jest następczynią przełomowego Grand Theft Auto III, okazałą się bestsellerem w swojej klasie zbierając pochwalną krytykę. 

Wersja na platformy mobilne jest wersją czysto przeportowaną, taką w jaką graliśmy na PC, jednakże z kilkoma usprawnieniami grafiki oraz oczywiście sterowania. Sterowanie odbywa się po przez w pełni skalowalne dających się konfigurować przycisków na ekranie. Poprawiła się także odległość rysowania oraz rozdzielczość tekstur.

Vice City 10th Anniversary Edition jest dostępny za $ 4.99 z App Store i jest kompatybilny z następującymi urządzeniami iOS: iPad, iPad mini, iPhone 4, 4S i 5, iPod touch 4. i 5. Niestety gra ze względów na błędy nie jest zalecana do pobrania na urządzenia z systemem Android. Ta wersja gry będzie jeszcze dopracowywana i jak zapewnia R* ma pojawić się poprawiona wersja gry.

Poprzednio:
Screeny z Vice City: 10th Anniversary Edition
Trailer Grand Theft Auto: Vice City: 10th Anniversary Edition

Źródło: RockstarGames Newswire
Screeny Vice City z urządzeń mobilnych oraz Artwork GTA V
Rockstar ukazał pierwsze screeny GTA Vice City na iPad'zie. Widać na nich min. nowy system świateł i pogody, modele z wersji Xbox, a także inną ikonkę broni.

Ciekawostką jest to, że screeny przedstawiają zupełnie różne miejsca na mapie, ale radar wskazuje tą samą lokalizacje. Wpadka R* czy może smaczek?

Jakiś czas temu ukazał się artwork który już wszyscy świetnie znamy z przecieków. Jest to Trevor z Quadem. Można go pobrać w pełnej rozdzielczości klikając na niego.Źródło: RockstarGames Newswire
Trailer GTA Vice City 10th Anniversary
Rockstar podobnie jak w przypadku GTA III pokazuje nam trailer GTA Vice City z okazji dziesięciolecia gry.Dla przypomnienia gra ma trafić na urządzenia z Androidem i iOS 6 grudnia w cenie 4,99$ czyli około 16zł.
GTA Vice City 10th Anniversary już w 6 XII!
Rockstar powiadomiło, że GTA Vice City trafi na nasze smartphony i tablety już 6 Grudnia 2013 roku! Czy to nie świetna wiadomość?
Wersja na platformy mobilne ma charakteryzować się wysokiej rozdzielczości grafiką w tym między innymi zaktualizowanymi modelami postaci oraz oświetleniem. W opcjach będziemy mogli przypisać sobie funkcje do odpowiednich przycisków, a ekrany Retina dostaną natywne wsparcie.Niedługo ma pojawić się także trailer dotyczący dziesięciolecia GTA Vice City jak i również nowe wiadomości na temat mobilnej wersji gry.
W Rockstar Warehouse pojawią się gadżety kolekcjonerskie dla świętujących 10 lat GTA Vice City.
Gra i w App Store i Google Play będzie kosztować 4,99$.

Lista kompatybilnych urządzeń:
Apple iOS Devices: iPad, iPhone 4, 4S & 5, iPod touch 4th & 5th Generation

Android Phones: Motorola Razr, Razr Maxx, Razr Maxx HD, Motorola Atrix, Motorola Photon, Motorola Droid Bionic, HTC Rezound, HTC One X, HTC One S, HTC Evo 3D, HTC Sensation, HTC Droid Incredible 2, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Nexus S, Samsung Galaxy Note 1 & 2, Samsung S2, Samsung Galaxy R, Sony Xperia Play, Sony Xperia S, P, T & TL, Sony Walkman Z Series Media Player, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3, Google Nexus 4

Android Tablets: Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer, Asus Eee Pad Transformer Prime, LG Optimus Pad, Medion Lifetab, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9 / 10.1, Samsung Galaxy Tab 2, Samsung Galaxy Note 10.1, Sony Tablet S, Sony Tablet P, Toshiba Thrive, HTC Flyer, Google Nexus 7, Google Nexus 10

Lista zawiera urządzenia na których gra była testowana, więc jeśli wcześniej działało nam III to i w Vice City przyjdzie nam pograć.

Źródło: RockstarGames Newswire
Trzy nowe screenshoty z GTA V.


Źródło: SwiatGTA.pl
Grand Theft Auto V - Trailer #2
Długo wyczekiwany drugi trailer GTA V już jest.Rok i 12 dni trzeba było czekać na drugi trailer Grand Theft Auto V, ale było warto!
Świeżutkie informacje i kolejne screeny z GTA V
Tak jak niektóre niemieckie i holenderskie magazyny zapowiadały, wydały dziś w swoich najnowszych numerach kilka świeżych informacji na temat Grand Theft Auto V:
- misje poboczne jak taxi, pogotowie czy policja pojawią się z powrotem, ale w nieco innej wersji niż w poprzednich częściach
- Trevor jest wykwalifikowanym pilotem helikoptera, Franklin kierowcą i snajperem, a Michael jest wszechstronny
- Franklin szukając mentora, znalazł go w Michaelu podczas jednych z zadań
- Trevor jest inspiracją typowego gracza GTA, któremu zależy na spustoszeniu i śmierci
- różnorodne misje: "duże, małe spotkania; wybuchowe; spektakularne; sprawy rodzinne; inwazje; odzyskiwanie zakładników; grabieże i rozboje"
- znacznie ulepszony system ukrywania się, który będzie miał duży wpływ na rozgrywkę
- ekonomia to silny element w grze, gracz będzie mógł wydać majątek
- dynamiczna muzyka podczas misji (podobnie jak w L.A. Noire)
- pojawi się kooperacja, lecz nie będzie zawierać misji z fabuły
- w niektórych misjach przełączanie bohaterów odbywa się automatycznie
- istnieje wiele różnych zakończeń fabuły, zależnych od dokonanych wyborów
- fabuła główna zajmuje około 25 godzin, reszta będzie zależna od naszych wyborów w grze
- cała mapa jest otwarta od początku, z wyjątkiem niektórych chronionych obszarów
- pewna kwota pieniędzy będzie potrzebna żeby zacząć daną misję
- funkcjonuje ekosystem, który roi się od dzikich zwierząt.

Trzy nowe screeny:Źródło: GTASite.pl
Nowe screeny i informacje o GTA V
Kolejne screeny i informacje pochodzą z insidegamer.nl oraz gamer.nl.Oto lista nowych informacji.

- Mapa pięciokrotnie większa od znanej z RDR.
- Dynamiczny świat z RDR był punktem zwrotnym dla wykreowania żyjącego świata w GTA V "Naszym celem jest prześcignięcie RDR" powiedział Dan Houser.
- Więzienia i Kaniony zostały wymienione.
- W grze zobaczymy silne nawiązania do satyry Amerykańskiego społeczeństwa, takie jak np. “Hollywood - przemysł pornograficzny, przemycanie zioła, bezdomni ludzie, bankrutujący rząd”.
- Podwodny świat (i podwodne jaskinie) oraz sprzęt do nurkowania - potwierdzony.
- Houser powiedział, że misje podobne do kierowania Taksówką, Ambulansem i Policją powrócą, ale “prawdopodobnie nie identyczne do tych z poprzednich odsłon GTA, ponieważ nie pasują do osobowości 3 innych protagonistów, zatem każdy z nich będzie miał swoją, unikalną "pracę"”.
- W kwestii umiejętności 3 protagonistów: Trevor będzie umniejętnym pilotem, Franklin kierowcą i snajperem, Micheal będzie potrafił umiejętnie panować nad trudnymi sytuacjami ogółem mówiąc będzie wszechstronny.
- Franklin szuka mentora i znajduje go w Michaelu po tym jak razem biorą udział w misji "windykatora?".
- Trevor jest inspirowany typowym bohaterem GTA, który tylko włoczy się po mieście siejąc spustoszenie, śmierć i zniszczenie.
-Odwołując się do słów Housera, model misji będzie mniej więcej taki : “zarówno duże jak i małe przedsięwzięcia, wybuchy , infiltracja, widowiskowość, rodzina, wtargnięcia, odbijanie zakładników, napady i kradzieże. Plus klasyczne misje znane z poprzednich odsłons lecz zaktualizowane i ulepszone.”
- Mechanika ukrywania się za przeszkodami została ulepszona i będzie ona miała duże znaczenie w trakcie rozgrywki.
- W kwestii ekonomii Houser powiedział: “będziecie mogli wydawać pieniądze na interesujące, zabawne rzeczy... drogie zabawki. Wciąż pracujemy nad ekonomią ponieważ jest to silny element w grze, a gracze będą chętnie zdobywać pieniądze by je wydawać. Coś w stylu - Zrobiłem to wszystko by zdobyć te pieniądze więc teraz zamierzam wydać je na tą szaloną rzecz."
- Dynamiczna muzyka w trakcie misji.
- Brak trybu kooperacji w Singleplayerze.
- Multiplayer jest opracowywany przez oddzielną ekipę, został potraktowany poważnie, cały zawarty w SP.
- Kooperacja potwierdzona w trybie Multiplayer.


Robi wrażenie? A to jeszcze nie wszystko!

Źródło: GTA-Five.pl